Бесплатная доставка на пункты выдачи по всей России товаров из нашего склада!

22474
Новый товар
Галәмнәрнең раббысы Аллаһка барча мактау һәм пәйгамбәребез Мөхәммәдкә, аның гаиләсенә, сахәбәләренә һәм кыямәт көненә кадәр аның юлыннан баручыларга салават һәм сәләмнәр булсын.
Внимание: ограниченное количество товара в наличии!
Будет доступен:
За этот товар мы даем кэшбэк 11 баллов. Общее количество ваших бонусов составит 11 баллов которые можно будет обменять в вашем личном кабинете на купон 11 руб.

пункты выдачи почтовые отделения
| Обложка | Мягкая |
| Ширина | 14.5 см |
| Высота | 20 см |
| Глубина | 0.5 см |
| Вес | 188 г |
| Страниц | 155 |
| Язык | Татарский |
| ISBN | 2200000000729 |
| Автор | Мухаммад Мостафа Мухаммад |
| Издательство | "Белая мечеть" |
| Страна | РФ |
| Бумага | Офсетная |
| Печать | Офсетная |
Мүкаддимә.
Галәмнәрнең раббысы Аллаһка барча мактау һәм пәйгамбәребез Мөхәммәдкә, аның гаиләсенә, сахәбәләренә һәм кыямәт көненә кадәр аның юлыннан баручыларга салават һәм сәләмнәр булсын.
Коръән - Аллаһ тәгаләнең пәйгамбәре Мөхәммәд салл-Аллаһу галәйһи вә сәлләмгә иңгән сүзе, аны уку гыйбәдәт һәм ул пәйгамбәрләрнең соңгысын куәтләүче мәңгелек могҗиза.
Мөселман галимнәре Коръән, Коръән гыйлемнәре, андагы шәригать хөкемнәре һәм гакыйда мәсьәләләре турында бик күп
хезмәтләр һәм китаплар яздылар, кешенең аңы һәм көче җиткәне кадәр аны өйрәнделәр һәм хәзинәләрен чыгардылар, ләкин аның барча мәгънәләрен белү һәм чолгап алу берәүгә дә мөмкин түгел. Безгә кадәр булган мөселманнарның, бигрәк тә сахәбә һәм
тәбигыйньнәрнең, Коръәнне күңелдән белүләре һәм дини гыйлемнәр белән генә шөгыльләнүләре сәбәпле, нинди аятьнең кайсы урында булуын яки берәр әйбер турында кайсы аятьләрдә әйтелгәнен эзләргә мохтаҗ булмаганнар.
Хәзер хәл башкача - гыйлем алу Коръән өйрәтү һәм дини гыйлем алу белән генә чикләнми, бәлки дөнья тереклегендә кирәк була торган төрле гыйлемнәр һәм фәннәр өйрәнүгә дә юнәлгән, шул сәбәпле дә, Коръәнне яттан белүчеләр бик аз. Шул ук вакытта бик күп шәрыкъны өйрәнүчеләр һәм мөселман булмаган галимнәр Коръәнне һәм анда булган мәгънәләрне, хөкемнәрне өйрәнүгә зур әһәмият бирә башладылар.
Шуңа күрә дә, мондый китап төзүнең зарурилыгы ачыкланды, Коръәнне начар белүләре яки ятламаулары сәбәпле, кирәкле аятьләрне яки аларның мәгънәләрен тизрәк һәм җиңелрәк тапсыннар өчен. Аллаһтан сорыйм, бу тырышлыкларым тик Үзенең ризалыгы өчен генә булса иде, ислам дине һәм мөселманнар өчен файдалы булса иде, бу китапны төзүдә һәм чыгаруда катнашучыларга хәерле җәзаларын бирсә иде.

609 руб

314 руб

536 руб

357 руб

1 338 руб

1 338 руб

662 руб

1 197 руб

462 руб

105 руб

393 руб

340 руб

315 руб

315 руб

84 руб

540 руб

263 руб

683 руб

378 руб

231 руб

273 руб

888 руб

315 руб

74 руб

368 руб

221 руб

1 365 руб

235 руб

235 руб

1 050 руб